ثبت نام در دوره ویژه کارخانه پولسازی اینستاگرام در مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار اطلاعات بیشتر
ثبت نام در دوره ویژه کارخانه پولسازی اینستاگرام در مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار اطلاعات بیشتر
0
0

مهارت های مورد نیاز یک طراح لباس چست ؟

460 بازدید

مهارت های یک طراح لباس

 

طراحی لباس و مد فقط برش و دوخت و طراحی نیست بلکه یک هنر و علم است.  

اگر همیشه آرزو داشتید که یک طراح لباس شوید مجتمع فنی تهران (نمایندگی جویبار) دوره های آموزشی طراحی لباس را به صورت انلاین و حضوری برگزار میکند. ما دراین مقاله

برخی از مهارت هایی که شما برای یک طراح لباس موفق شدن نیاز دارید را آورده ایم تا دررابطه با این موضوع از سایر مقاله ها بی نیاز شوید.

 

1) مهارت های خوب طراحی کردن:

قبل ازهرچیزی شما باید توانایی کشیدن خطوط را به خوبی آموزش ببینید. یکی از بارزترین ویژگی های بهترین طراحان لباس توانایی انها در کشیدن خطوط است، شما با این توانایی میتوانید شلوار، شومیز و انواع لباس ها را با ظرافت بسیار طراحی کنید. آموزش این توانایی و مهارت مهم نیست بلکه ضروری و لازم است.

 

2) دانش شناخت پارچه ها و رنگها:

اگرشما با دنیای رنگ ها و پارچه ها ارتباط خوبی داشته و همچنین شناختی مناسب از آنها داشته باشید، میتوانید لباس های عالی طراحی کنید فقط باید بتوانید تشخیص دهید کدام جنس پارچه با کدام رنگ و با چه استایلی متناسب است. داشتن دانش کافی راجع به پارچه های مختلف مثل پنبه و ابریشم باعث میشود شما درک بهتری از طراحی لباس داشته باشید.

در دوره های اموزشی طراحی لباس مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار شما میتوانید به صورت کامل با اصول رنگ شناسی  و پارچه ها آشنا شوید.

مهارت های یک طراح لباس

3) خلاقیت در تصویرسازی:

این مهارت نقش مهمی در لباس و استایلی که شما طراحی میکنید ایفا میکند. اگر شما بتوانید لباسی را قبل از طراحی تصور کنید بهتر میتوانید هنگام طراحی و پیاده سازی آن معایب آنرا بهبود ببخشید و همچنین ایجاد تغییرات برای شما ساده تر خواهد بود.

 

4) توانایی کار گروهی:

یکی از ویژگی ها و مهارت های مهم طراحان مد و لباس داشتن روحیه کار گروهی ست.افرادی که روحیه کار گروهی نداشته ولی علاقه زیادی به این حرفه دارند باید آنرا به عنوان یک مهارت آموزش ببینند زیرا طراحان مد و لباس شغلشان ایجاب میکند که به صورت گروهی راجع به یک کالکشن مشورت کنند و پس از اتفاق نظر شروع به طراحی کالکشن کنند لذا ناشتن این مهارت ممکن است باعث بروز مشکلاتی درحرفه شما شود.

 5) مهارت های شناخت کامپیوتر و اینترنت:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و شرکت های فعال در حوزه نساجی و طراحی فشن از نرم افزارهای مربوط به طراحی لباس استفاده میکنند و گاهی پیش میاید که برخی ازاین شرکت ها از طراحان لباس تنها فایل های اجراشونده در نرم افزارهای طراحی لباس مانند مارولوس، ایلاستریتور، جیمینی و… را میخواهند و این موضوع باعث میشود که طراحان لباس مجبور باشند برای ارتقای سطح علمی خود و فعالیت بهتر در این عرصه به خصوص در عرصه بین المللی به نرم افزارها و علم کامپیوتر تسلط نسبی داشته باشند تا بتوانند راه موفقیت را برای خود هموارتر کنند.

 

مهارت های طاح لباس

 

6) شناخت بازار:

یکی ازمهارت هایی که به عنوان یک طراح لباس باید آموزش ببینید شناخت بازار و شناخت بیزنس مدل های متفاوت است که اصول فروش و بازار طراحی لباس را تشکیل میدهد زیرا تمام تلاش شما برای طراحی و ساخت و پرورش یک ایده بدون اینکه به فروش برسد و مشتری داشته باشد بی معنا خواهد بود. هدف همه ما جدا از اینکه در چه حرفه ای فعالیت میکنیم رسیدن به درامدزایی و ساخت کسب و کار مخصوص به خود است و این موضوع به هیچ وجه میسر نخواهد شد مگر اینکه شما توانایی و علم خود را در زمینه بازاریابی بالا ببرید و زمان زیادی را درباب تحقیق درباره مشتریان و علایق و سلایق آنها صرف کنید. دوره های آموزشی طراحی لباس در مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار کاملا کاربردی و منحصر به بازارکار میباشد و ما تمام اصولی را که فراگیران نیازمند آموزش آن میباشند را در اختیارش قرار داده ایم حتی اگر شما بخواهید برای یک شرکت و کارخانه و یا حتی بصورت مستقل فعالیت کنید بازهم علم شما نسبت به بازار و بازاریابی باعث میشود که طراحی های شما کاربردی تر و به دنیای واقعی وسلایق آن نزدیک تر باشد.

 

مهارت های طراح لباس

7)آپدیت بودن و شناخت ترند های جدید:

طراحان مد و لباس بدون بروزرسانی اطلاعات خود هیچ گاه نمیتوانند بهنتیجه مطلوب خود برسند. تمامی این حرفه به اطلاعاتی که بدست می اورند وابسته است زیرا این حوزه شغلی روز به روز در حال تغییر و تحول است و اگر شما برای مثال با اطلاعات پنج سال پیش خود شروع به طراحی و ایده پردازی کنید، محصول ایده پردازی شده شما، بدون خریدارخواهد ماند زیرا که در این مدت اتفاقات زیادی در دنیای مد و لباس خواهد افتاد که شما از آنها بی خبر بوده اید و از آنجایی که تمامی اتفاقات در ترند های هرساله برند های مختلف تاثیرگذار و به هم وابسته است حتی اگر برای محصول شما خریدارهایی وجود داشته باشد به زودی کسب و کار شما نابود خواهد شد.

پس شما به عنوان یک طراح مد و لباس باید خود را موظف کنید که همیشه اخبار دنیای مد و بلاگر ها و اینفلوئنسرهای حوزه کاری خود را دنبال کنید تا هیچ زمان از ترند های حرفه ی خود غافل نشوید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mftjuybar.ir/?p=3499
اشتراک گذاری:
واتساپ
sevda hamidi
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مهارت های مورد نیاز یک طراح لباس چست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.