ثبت نام در دوره ویژه کارخانه پولسازی اینستاگرام در مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار اطلاعات بیشتر
ثبت نام در دوره ویژه کارخانه پولسازی اینستاگرام در مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار اطلاعات بیشتر
0
0

اموزش مقدماتی تا پیشرفته اتوکد و وی ری

دنیای تری دی مکس

اگر به دنیای طراحی، ارتباطی هرچند کوچک یا علاقه خاصی داشته باشید،نام تری دی مکس به گوش تان خورده است.این نرم افزار یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی است که سال هاست توسط کمپانی اتودسک توسعه داده می شود.

اتودسک شرکت آمریکای است که تمرکز خود را به روی نرم افزار های  طراحی سه بعدی در زمینه های ،انیمیشن،معماری،صنعت و ساخت و ساز و تولیدات قرار داده.این برنامه با کمک داشتن ابزارهای کارآمدی برای ارائه طراحی ها با وضوح بالا فراهم کرده است.معمارها و گرافیست ها می توانند از این برنامه برای پیش نمایش بناها و مدل هایی که هنوز ساخته نشده اند استفاده کنند. کاربرد دیگر این نرم افزار تبدیل پلان های ساده به شکل سه بعدی می باشد.از ترسیم های انجام شده،در نرم افزارهای دیگر مثل اتوکد پشتیبانی می کند که برای معماران از اهمیت بالایی برخوردار است.هم چنین می توان نمای داخلی و خارجی ساختمان را طراحی و مشاهده نمود.افرادی که قصد دارند با این نرم افزار کار کنند ابتدا باید از قوه ی تخیل بسیار بالایی برخوردار باشند در مرحله ی بعد باید از تمامی حالات و خواص مواد از جمله چگونگی حالت انعکاس و تصویر بر روی اجسام آشنا باشند. این نرم افزار شبیه سازی نور و متریال رو به صورت خیلی حرفه ایی انجام می دهد و تمام بخش های نور و سایه ،متریال،فرو رفتگی ها، رنگ ها و….را محاسبه میکند، و یک تصویر کاملا طبیعی برای شما  تولید می کند.

اگر شما هم یک مهندس،معمار،گرافیست،طراح دکوراسیون داخلی ،تولید کننده کابینت و مبل ،طراح جواهرات یا هرشغلی که مربوط به طراحی است دارید ، این نرم افزار یک سر و گردن شما را از بقیه بالاتر نگه می دارد .

کاربرد های نرم افزار

1.طراحی و مدلسازی نمای ساختمان

2. طراحی و مدلسازی محوطه و اندراسکیپ

3. طراحی دیتیل های سه بعدی

4.ساخت انیمیشن

5.متحرک سازی

عناوین آموزشی

وی ری (V-Ray)

وی ری یکی از پلاگین های بسیار سودمند در نرم افزار تری دی مکس می باشد که استفاده از آن برای معماران،طراحن،هنرمندان ،برای پیادهه سازی ایده های ذهنی آنان یک افزونه بسیار عالی بشمار می رود.

نور و سایه مهم ترین ابزارها ی مورد نیاز در معماری می باشد که سبب ایجاد مدلسازی های واقع گرانه در صفحه می گردد.

با استفاده از این می توان نور پردازی را کاملا طبیعی انجام داد و طراحی های سه بعدی را با کیفیت مطلوبی ارائه نمود .

وی ری یک پلاگین رندر برای برنامه های کاربردی و نرم افزارهای سه بعدی می باشد.

 

با نصب وی ری اجزا و عناصر مختلف به محیط افزوده می شود که می توان مواد و بافت های موجود آن ،دوربین ،سایه ها و سربرگ رندر که با تنظیماتش امکان کنترل کلیه پرامتر های صحنه رو فراهم کند.

کاربردهای وی ری در صنایع رسانه ای

تولید فیلم

بازی های رایانه ایی

طراحی صنعتی

معماری